Vyhlášení 5. ročníku soutěže Pečující roku


Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje další ročník ceny Pečující roku. Cena každoročně upozorňuje širokou veřejnost na důležitost neformální péče, tedy domácí péče o seniory, blízké s hendikepem či dlouhodobě nemocné, a oceňuje obětavost konkrétních pečujících. Letošní nominace může veřejnost podávat do 15. září 2023.

Ocenění bude udělováno ve třech kategoriích: 1. péče o seniora staršího 65 let; 2. péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného mladšího 18 let; 3. péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného staršího 18 let.

Do soutěže může být nominován kdokoliv z široké veřejnosti z celé České republiky, kdokoliv také může pečujícího nominovat. Stačí do 15. září 2023 vyplnit formulář na webových stránkách www.pecujiciroku.cz a popsat příběh nominovaného.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 12. října 2023 na Fóru rodinné politiky v Hradci Králové, dále sledujte web www.forumrodina.mpsv.cz.

Na Fóru rodinné politiky budou vyhlášeni i vítězové 9. ročníku soutěže Ceny Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Nominace do této soutěže mohou zasílat obce, kraje a neziskové organizace od 15. června do 31. července. Bližší informace nejen ke kategoriím naleznete zde: Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace zvyšuje motivaci k aktivnímu stárnutí, letos proběhne už devátý ročník soutěže (mpsv.cz).

Zdroj a více informací naleznete ZDE.