7. ročník Dobrodružství s technikou startuje 15. června 2023


Dobrodružství s technikou je zážitkový interaktivní den pro děti, rodiče, učitele a další fandy techniky, vědy a řemesel.
Díky 7. ročníku výstavy Dobrodružství s technikou si můžete v jeden den na jednom místě vyzkoušet na vlastní kůži řadu pokusů, technických vychytávek, ale i technologie, se kterou se setkáte v práci, ve škole či v běžném životě. Akce se koná na Výstavišti v Českých Budějovicích v pavilonu T1.

Program

Na co se můžete těšit?

 • Letos jsme si pro Vás připravili rekordních 70 stanovišť.
 • Každý bude moci zkusit a zažít vědu, techniku a řemeslo na 300 exponátech.
 • K dispozici budou roboti, VR realita, vědecké pokusy, experimenty, soutěže o ceny, mini CNC stroje, minibagr, stavebnice a merkur, ozoboty, lego, vlakové kolejiště, pin ball, řezačky, laser game a mnohem více… Ale i řemeslo jako je kovařina, pekařina a šití.

Novinka pro rok 2023

 • Tento ročník se poprvé koná s Road festem firem pro výstavbu silnic. Ty si pro Vás připravily velké stavební stroje, trenažér rypadla, simulátor nárazu při nehodě, soutěže o ceny, ukázky první pomoci a parkourové vystoupení.
 • Zábavu se stavebními stroji najdete u stanovišť COLAS CZ, a.s., Kámen a písek, spol. s r.o., M – SILNICE a.s., MI Roads a.s. , SaM silnice a mosty a.s., STRABAG a.s., SWIETELSKY stavební s.r.o., VINCI Construction CS a.s., Sdružení pro výstavbu silnic, Pragoprojekt a.s.
 • To ale není vše. Poprvé přivezeme elektromobilitu. Budete si tak moci zkusit řídit elektroauto nebo poznat, jak funguje jeho nabíjení.

A co konkrétně Vás čeká?

 • Tak třeba pracovní robotické rameno, e-koloběžky, bagr simulátor a soutěže o dárky ve velkém americkém trucku najdete ve stanovišti firmy Bosch.
 • Soutěžní montážní koutek a x-box si připravila firma Motor Jikov. S firmou ENGEL si vyzkoušíte zapojit elektrický rozvaděč, postavit komín ve VR budete moci u stanoviště firmy Heluz. Jak funguje hydraulické čerpadlo a vypadá opravdické křídlo na letadlo poznáte u stánku Jihostroje, naopak na stanovišti Medisize CZ si zkusíte pracovat se vstřikovacím lisem a roboty. Odpočinek si užijete v chill zóně u Hitrádia Faktor.
 • Čekají na Vás i hry s umělou inteligencí a vzdělávání v Minecraftu, které si zkusíte u Microsoftu.

Jaké jsou podmínky?

 • Vstupné je pro všechny velké i malé návštěvníky ZDARMA.
 • Jedinou povinností návštěvníků je všechny exponáty vyzkoušet, osahat, naprogramovat, složit, postavit, zahrát si o dárky a podívat se na doprovodný program v podobě sportu, módní přehlídky a vědeckých pokusů.

Slibujeme, že se nudit nebudete!
Na všechny bude čekat skvělá atmosféra plná zábavy a objevování. Pro vystavovatele bude k dispozici také prostor pro společné poznávání a networking. Budeme se na Vás těšit!

Nad akcí přejímá záštitu hejtman Jihočeského kraje a Rada města České Budějovice. Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

Více na www.dobrodruzstvistechnikou.cz

Zdroj: jhk.cz