Jarní prázdniny přinesou zábavu i techniku


Tisková zpráva JHK / 29.1.2018

Blížící se jarní prázdniny přinášejí pro řadu rodičů čas strávený se svými dětmi, ale také mnohdy komplikace v podobě zajištění hlídání pro své ratolesti, v případě neodkladné práce. Trendem posledních let jsou dětské příměstské tábory, které nabízí pestré vyžití pro děti, a to v blízkosti jejich bydliště. Jedná se často o příležitost poznat nové kamarády, vyzkoušet si zajímavé hry, seznámit se s novým prostředím, ale i něco nového se naučit.

V letošním roce naváže Jihočeská hospodářská komora na pilotní formu technických příměstských táborů, které proběhly poprvé loni v létě. Jihočeská hospodářská komora díky podpoře Jihočeského kraje z Dotačního programu na podporu technického vzdělávání nabídne spolu s organizátory dětských příměstských táborů volnočasové aktivity pro děti od sedmi let, a to rovnou v šesti městech Jihočeského kraje.

„Prostřednictvím příměstských táborů s technickým zaměřením chceme rozšířit nabídku aktivit podporujících technické vzdělávání v rámci Jihočeského kraje,“ sdělil Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory a doplnil, že cílem je dětem zábavnou a hravou formou přiblížit techniku, a tím je i motivovat ke studiu technických a přírodovědných oborů.

V rámci těchto táborů si děti mimo jiné otestují například stavění modelů či si budou moci vyzkoušet technické stavebnice. V některých případech se podívají do zajímavých jihočeských firem nebo si vyzkouší práci se stavebními materiály. „Děti se určitě nudit nebudou, neboť letošní rok nabízí velmi pestrou a širokou nabídku možností,“ hodnotí Lenka Vohradníková, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeského hospodářské komory České Budějovice, která spoluorganizuje s Domem dětí a mládeže ČB technický příměstský tábor právě v Českých Budějovicích. Ten se letos uskuteční již podruhé. „Myslím, že podporovat v dětech zájem o techniku, určitě smysl má. Jihočeská hospodářská komora, se o to spolu s jihočeskými firmami, školami a dalšími partnery, včetně samotného Jihočeského kraje, snaží již několik let. V technice je budoucnost, a to není jen klišé. Firmy nabízejí řadu pracovních pozic v technických oborech, dobře finančně ohodnocených a do budoucna bezesporu i perspektivních,“ doplnila Lenka Vohradníková.

Příměstské tábory zaměřené na techniku budou realizovány v období jarních prázdnin v následujících městech:

  • Třeboň 12. 2. – 18. 2. 2018
  • Písek 26. 2. – 4. 3. 2018.
  • Milevsko 26. 2. – 4. 3. 2018
  • Tábor 5. 3. – 11. 3. 2018
  • Prachatice 5.3. – 11.3.2018
  • České Budějovice 12. 3. – 18. 3. 2018

Více informací lze získat na Jihočeské hospodářské komoře www.jhk.cz.

Foto JHK: Děti během prohlídky firmy KERN-LIEBERS CR spol. s r.o. v rámci příměstského technického tábora, který proběhl v loňském roce.