Dobrodružství s technikou


Dobrodružství s technikou je projekt Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. a Jihočeské hospodářské komory, určený dětem a jejich rodičům, s cílem zajímavou a interaktivní formou přiblížit svět techniky.

„Zážitková interaktivní výstava pro děti a rodiče“ s názvem Dobrodružství s technikou.

Záměrem akce je za pomoci jihočeských firem a škol, zvýšit zájem o polytechnické vzdělávání v Jihočeském kraji. Na akci je k vidění řada technických exponátů, které si děti mohou vyzkoušet. Součástí výstavy je i doprovodný program, kvízy a soutěže.

Výstava Dobrodružství s technikou 2016

Termín výstavy: 16. 6. 2016, 10-18hod.

Místo konání: pavilon T Výstaviště ČB

Jihočeská hospodářská komora společně s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů zve děti a rodiče na výjimečnou akci „Dobrodružství s technikou“! Přijďte si vyzkoušet techniku na vlastní kůži! Připraveny jsou elektromobily, roboti, elektrické motokáry a nebudou chybět pokusy, vědomostní kvízy a soutěže. Na této akci se podílí nejen Jihočeský kraj a Statutární město České Budějovice, ale především řada významných firem a středních škol.

NAD VÝSTAVOU PŘEJÍMAJÍ ZÁŠTITU HEJTMAN JIHOČESKÉHO KRAJE MGR. JIŘÍ ZIMOLA, PRIMÁTOR STATUTÁRNÍHO MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE ING. JIŘÍ SVOBODA A MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY. VÝSTAVA JE REALIZOVÁNA S FINANČNÍM PŘISPĚNÍM STATUTÁRNÍHO MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE A JIHOČESKÉHO KRAJE.

Vstupné: ZDARMA

Další informace také na na www.impulsprokarieru.cz

Výstava Dobrodružství s technikou 2015

V roce 2015 se akce uskutečnila 18. 6. na Výstavišti ČB.

Mezi vystavenými exponáty byly například stánek formule 1, Legoroboti, bludiště, kvadrokoptéry a RC modely, hydraulický bagr nebo kolejiště a lokomotivy. Kromě toho byly připraveny různé pokusy a fyzikální experimenty, vědomostní kvízy a dovednostní soutěže, kde si mohli zájemci vyzkoušet své znalosti i zručnost a objevovat přírodní zákony.

Tato akce byla realizována za podpory jihočeských firem a středních i vysokých škol, které se podílely na přípravě Regionální sektorové dohody pro obor elektrotechniky a energetiky v Jihočeském kraji.

Akce Dobrodružství s technikou byla jedním z opatření, na kterém se aktéři trhu práce dohodli s cílem motivovat děti ke studiu technických a přírodovědných oborů a tím eliminovat problém s nedostatkem technicky vzdělaných pracovníků. Na akci si mohly děti vyzkoušet řadu zajímavých technický exponátů. Akce se účastnily mateřské školky, základní i střední školy, dětské domovy a samozřejmě také rodiče i prarodiče s dětmi. Počet účastníků, kteří se této akce zúčastnili, byl odhadnut kolem 2 tisíc. Díky velmi pozitivním ohlasům nejen od návštěvníků akce, ale také od zapojených vystavovatelů, bude snaha o pokračování prostřednictvím dalšího ročníku této interaktivní výstavy.

Nad výstavou převzali záštitu hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a primátor statutárního města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda. Výstava byla realizována s finančním přispěním statutárního města České Budějovice a Jihočeského kraje.