Děti i rodiče si vyzkouší řemeslo a zároveň si užijí společný den


Řemesla jsou důležitá, potvrzuje průzkum Jihočeské hospodářské komory (Jhk), nicméně zájem o jejich studium je nízký. Jhk, která v loňském roce spustila portál budmistr.cz na podporu řemesel přichází letos s novinkou.

Pro rodiče s dětmi připravila spolu s partnery sérii tří pilotních řemeslných workshopů, kde se budou moci děti s řemesly seznámit teoreticky i prakticky a vyzkouší si tak např. práci truhláře, klempíře nebo zedníka a instalatéra. Na celý proces budou dohlížet mistři – učitelé odborného výcviku. Ti také děti seznámí s tím, co vůbec jednotlivé obory obnáší. Snahou je díky zážitkovým workshopům přitáhnout k řemeslům pozornost a vrátit jim respekt. Workshopy jsou vhodné pro děti od 6 let a více.

Workshopy se konají vždy v sobotní dopoledne v čase 9:00 – 12:00 v odborném pracovišti Střední odborné školy zdravotnické a Středního odborného učiliště v Českém Krumlově, která je odborným garantem workshopů.

Rodiče s dětmi se můžou těšit na tato zážitková dopoledne:

Díky finanční podpoře Jihočeského kraje jsou workshopy pro účastníky zdarma, odborný dohled, materiál i prostory jsou zajištěny.

Zájemci se mohou hlásit na již zmíněném www.budmistr.cz, kde najdou i další termíny a bližší informace.

Projekt Podpora řemesel je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.