Akademie sociálních inovací na venkově pro podnikatele, zaměstnance i aktivní občany


Kurz RSI Akademie – akademie sociálních inovací na venkově, který organizuje Regionální rozvojová agentura jižních Čech, je určen pro kohokoliv, koho zajímá udržitelný rozvoj venkova. Témata zahrnují návrh strategie, obchodní model sociálního podniku, řízení dopadu a cirkulární ekonomiku. Ať už jste tedy sociální podnikatel, zaměstnanec v nestátní neziskové organizaci, pracujete pro veřejnou správu či jste aktivní občan, určitě si zde přijdete na své!

„Tato akademie vznikla jako součást mezinárodního projektu CERUSI, jehož hlavním posláním je rozvíjet sociální inovace a podnikání ve venkovských oblastech. Cílem projektu je propojit aktivní občany, tematické organizace a veřejnou správu tak, aby byl podpořen inovační kapitál obohacený o mezinárodní zkušenosti. Akademie je vhodná pro všechny aktivní občany, firmy a tematické organizace,“ přibližuje Zdeněk Hanzal, projektový manažer z Regionální rozvojové agentury jižních Čech.

RSI Akademie se skládá z pěti modulů

  • Posílení venkova
  • Porozumění potřebám komunity
  • Návrh obchodního modelu
  • Návrh dopadu
  • Návrh udržitelnosti

Účast v akademii je zdarma. Obsah je dostupný také v českém jazyce a přináší zkušenosti z venkova ostatních regionů EU. Můžete si vybrat konkrétní moduly, kterými chcete projít. Celková doba studia všech modulů je 10 hodin.

Registrace probíhá přes platformu Skyrocket.

RSI Akademie mimo jiné obsahuje rozhovory s odborníky, přístup k nástrojům vyvinutých v praxi, užitečné rady, dobrovolný kvíz ověřující získané znalosti nebo možnost získání certifikátu o absolvování.

Pro více informací kontaktujte projektového manažera:
Zdeněk Hanzal, RERA a.s. – Regionální rozvojová agentura jižních Čech
e-mail: hanzal@rera.cz
mobil: +420 731 503 328
tel.: +420 387 878 456
www.rera.cz