Pomůžeme Vám se změnou profesí v každém věku


Některé životní události nás chtě nechtě přivedou ke změnám v profesním životě. V naší obecně prospěšné společnosti tyto události, ať už jsou jakékoliv, bereme jako impuls pro nový začátek a snažíme se pomoci i našim klientům, aby tak na ně pohlíželi.

S hledáním zaměstnání pomáháme jednak rodičům pečujícím o malé děti a dále také lidem starším 55 let. Může se zdát, že hledání práce je pro tyto skupiny osob složitější oproti ostatním, ale často k tomu velkou měrou přispívají i zažité předsudky samotných uchazečů, které jim brání v nalezení práce, která by je bavila a naplňovala. Díky kurzům, které pořádáme s opravdu skvělými a zkušenými lektory, naši klienti brzy přicházejí na své přednosti, které se učí prezentovat před personalisty z firem. Získávají sebevědomí a své původní obavy nechávají daleko za sebou.

Přínosná pro účastníky našich kurzů je práce ve skupině, díky níž si mohou předat své zkušenosti, poradit se a navázat nové kontakty. Důraz však klademe i na jednotlivce a hledáme pro každého individuální řešení. Během kurzů mají uchazeči o zaměstnání možnost vyzkoušet si nanečisto pracovní pohovory se zpětnou vazbou od ostatních účastníků i od profesionála, oprášit si informace ze světa pracovně právních vztahů, daní, ale i například informačních technologií. Naši absolventi se umějí orientovat na pracovním trhu, hledat si sami nabídky práce a také vědí, jak sepsat životopis na míru dané pracovní nabídce tak, aby zaujal personalistu natolik, aby je pozval na pohovor. Účastníkům individuálně zajišťujeme také rekvalifikace, motivujeme je k samostatnosti při hledání zaměstnání či jim aktivně pomáháme, je-li to třeba. Zaměstnavatelům můžeme poskytnout motivační mzdový příspěvek po dobu zapracování nového zaměstnance. Spokojení zaměstnanci z řad našich klientů nás utvrzují v tom, že mnohdy stačí dát ten správný impuls pro nový začátek a cesta k vysněné práci se otevře.

Paní Pavla M., která s námi absolvovala jeden z našich projektů, nám nedávno napsala tuto zpětnou vazbu:

Vážení,
velmi bych Vám chtěla poděkovat za příležitost účastnit se projektu „Práce v každém věku“. V lednu tohoto roku jsem Vás oslovila s tímto dotazem:

 „Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda pod Jhk.cz neexistuje nějaký projekt, který propojuje zaměstnavatele a zájemce o práci. Jsem v rizikové skupině 50+. Již cca 3/4 roku se snažím najít zaměstnání v administrativě, ale i když mě na několik výběrových řízení pozvali, zatím mě nevybrali.“

Lednový kurz byl již plný, takže jste pro velký zájem otevřeli další kurz v únoru, na kterém jste mi nabídli místo. Byla jsem na jednu stranu ráda, zároveň jsem ale měla pochybnosti, zda to má smysl. Měla jsem ale dobrou referenci od kamarádky, která stejný kurz absolvovala v Českém Krumlově, a tak jsem do kurzu nastoupila a rozhodně nelituji. Kurz pro mě byl přínosný v mnoha ohledech. Poznala jsem velké množství lidí, kteří byli ve stejné situaci jako já. Navzájem jsme se povzbudili a sdíleli různé – dobré i špatné – zkušenosti. Seznámila jsem se se specialisty, kteří mi poskytli hodně odborných znalostí a vědomostí. Získala jsem informace o aktuálních trendech na trhu práce. A především: díky individuálnímu přístupu jsem si ujasnila, kterým směrem se mám pracovně vydat.

A výsledek? V březnu jsem kurz ukončila, v květnu jsem s podporou (zdarma) nastoupila na rekvalifikační kurz. Díky rekvalifikaci, ale také díky úpravě a doplnění životopisu na základě doporučení z kurzu jsem získala zaměstnání. Navíc můj zaměstnavatel získal finanční příspěvek na mé pracovní místo. Ale hlavně: mám práci, která mě skutečně baví. Mám pocit, že jsem našla sama sebe. Děkuji moc.

Závěrem bych chtěla vzkázat rodičům i seniorům, ať nemají obavy ze změny zaměstnání nebo z návratu do práce. Zaměstnavatelé vědí, že jak zkušenost s rodičovstvím, tak i třeba pokročilejší věk uchazeče s sebou nesou neocenitelné zkušenosti a smysl pro zodpovědnost, a že motivovaný zaměstnanec, který si práce váží, je do týmu neocenitelným přínosem.

A potřebujete-li podat do začátku pomocnou ruku, napište nám a my Vám rádi pomůžeme při hledání vysněného zaměstnání.

Ing. Dana Feferlová | ředitelka společnosti
Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s.

tel: 608 572 263
Husova 9, 370 01 České Budějovice
feferlova@jsrlz.cz, www.jsrlz.cz

Celý článek společně s dalšími zajímavými informacemi si můžete přečíst zde.

zdroj: Čtyrácký zpravodaj