Soutěž & podnikej zpřístupňuje svou metodiku zdarma – příležitost pro středoškoláky


Soutěž & Podnikej je tříměsíční program pro středoškoláky ve věku 16 – 21 let, která má za cíl podpořit a vychovat nové podnikatelské naděje této země. Pod vedením zkušených mentorů a expertů z byznysového prostředí si soutěžící vytvoří vlastní podnikatelský záměr aplikovatelný do praxe. Nyní je zpřístupněna výuková metodika Soutěž & Podnikej všem středoškolákům zdarma. Ti tak mohou využít aplikace a naučit se, jak za pomoci osvědčených postupů přetvořit svůj nápad v reálný byznys.

Dnes osmadvacetiletého Martina Vítka napadlo, že by mohl začít podnikat, už na střední škole. Na základě svých zkušeností a studiu v Chicagu se rozhodl pomoci začínajícím podnikatelům a přišel s nápadem vytvořit soutěž Soutěž & Podnikej. Ta prostřednictvím odborníků radí začínajícím podnikatelům, jak spustit úspěšnou crowdfundingovou kampaň, s jejíž pomocí si mohou ověřit, zda je o jejich produkt zájem, získají první zákazníky a především seženou první kapitál. Díky soutěži mají středoškoláci možnost si reálně vyzkoušet podnikání za téměř nulového rizika.

Svůj projekt prezentují a obhajují před odbornou porotou složenou z manažerů a podnikatelů, kteří jim dají první zpětnou vazbu a poradí, jak získat na projekt peníze třeba z krajských dotací nebo z malých investičních fondů.

Soutěžící čeká splnění sedmi soutěžních úkolů, které vrcholí prezentací v regionálním finále, spojením s mentorem i dvoudenním seznamovák v Praze. Každého vítěze čeká desetidenní obchodní cesta do Chicaga. Bydlí tam u americké rodiny a chodí na schůzky s investory, kteří ho nutí přemýšlet globálně, třeba o tom, jak svůj produkt prodávat od Číny po New York. Vítěz ve Spojených státech také chodí na vzdělávací akce či startup konference.

Do soutěže je možné zapojit se i jako mentor, partner, sponzor nebo porotce.

Podrobnosti nejdete na stránkách projektu.

zdroj: soutezapodnikej.cz, euro.cz