Profese 21. století


Cílem projektu Profese 21. století je ukázat přímo v provozech jihočeských firem, že technické profese jsou perspektivním povoláním a rodiče se nemusí bát dávat na technické učební obory své děti s tím, že se jedná o málo lukrativní práci.

Nebojte se dát děti na techniku, aneb technické profese v médiích.

Sérii motivačních reportáží připravila Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o.p.s. spolu s Jihočeskou televizí a Jihočeským krajem. Dalšími partnery tohoto projektu je Českomoravská konfederace odborových svazů, jihočeští zaměstnavatelé a jihočeské střední odborné školy.

Finanční podporu na realizaci tohoto projektu poskytl Jihočeský kraj a jihočeští zaměstnavatelé.

Série reportáží Profese 21. století má za cíl formou krátkých motivačních reportáží ukázat, jak široké a perspektivní uplatnění technické vzdělání poskytuje, představit jednotlivé profese zajímavou formou, přiblížit možnosti uplatnění a představit střední školy, na kterých je možné studovat obory vedoucí k těmto profesím v rámci kraje. Tyto konkrétní informace a ukázky z reálného prostředí jak firem, tak škol pomohou rodičům a žákům při rozhodování o výběru střední školy a budoucího uplatnění na trhu práce.

Reportážní videa naleznete ZDE.