Chcete rozjet vlastní byznys a stát se podnikatelem? Pomůžeme Vám s tím!


Tisková zpráva JSRLZ / 18. 10. 2017

Máte skvělý nápad na podnikání a připravený byznys plán? Pokud něco takového skrýváte ve svém šuplíku, už stačí si „jen“ založit firmu. Ale jak začít a jaké existují možnosti? Odpovědi nejen na tyto otázky jsou shrnuty v brožuře „Jak začít podnikat“, kterou připravila Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů pro své klienty.

Ze statistik, které vydala společnost CRIF, vyplývá že mladí se do podnikání nehrnou, a to z důvodu příliš velké byrokracie a nekomplexního umístění informací, které nejsou koncentrovány na jednom místě. Toto tvrdí i dvě pětiny začínajících podnikatelů, že nemají dostatek informací potřebných k založení vlastního byznysu. Informace čerpají především od rodiny, známých a z internetu. Polovina z dotázaných uvedla absenci jakékoliv informace o podnikání ve škole, další třetina sice prvotní informace k byznysu ze školy má, nicméně je považuje za nedostatečné.

Jihočeská hospodářská komora je organizací, která sdružuje podnikatele v Jihočeském kraji. Podpořit podnikatele v jeho činnosti je jedním z poselství Jihočeské hospodářské komory, která je připraví na začátky podnikání, dále jim doporučí, na jaké další instituce se lze obrátit, jaká je aktuální nabídka kurzů a vzdělávání pro podnikatele v Jihočeském kraji.

 „Obrací se na nás řada osob s různými dotazy týkající se podnikatelského prostředí. Ať už se jedná o stávající podnikatele, tak i o lidi, kteří se svým podnikáním chtějí začít. Jelikož se u nás sdružuje čím dál více dotazů, které se týkají začátku podnikání, rozhodli jsme se připravit takového průvodce, který obsahuje souhrnný přehled o nejdůležitějších krocích při vstupu do podnikání,“ uvedl Luděk Keist, ředitel úřadu Jihočeské hospodářské komory. Začínajícím podnikatelům Jihočeská hospodářská komora nabízí další řadu zajímavých služeb, jako je například kurz Podnikatelské minimum, rekvalifikační kurz Základy podnikání, asistenci k zahájení podnikání, informační místo.

„Příručka pro začínající podnikatele byla vytvořena za účelem pomoci se zahájením podnikání a zároveň má usnadnit orientaci na trhu s finančními produkty“, informovala Dana Feferlová, zástupkyně ředitele úřadu Jihočeské hospodářské komory. Příručka je logicky rozdělena do celkem pěti sekcí, které podnikatele krok za krokem seznamují s možnými riziky, ale i výhodami a nevýhodami podnikání, na jejichž základě poté budou schopni analyzovat tržní situaci a reagovat na ni. Dana Feferlová zároveň dodává: „Celá brožura je protkána několika otevřenými otázkami. Je to zároveň jakýsi pracovní sešit, který poslouží podnikatelům k zapisování svých poznatků, nápadů a kroků.“ 

Tištěnou příručku je možné si vyzvednout ve všech oblastních kancelářích Jihočeské hospodářské komory, na webových stránkách http://www.jhk.cz/sluzby/zacinajici-podnikatele.html, kde můžete navíc získat přehled o dalších službách pro začínající podnikatele.