V Českém Krumlově se představí tradiční řemeslné obory v rámci akce „Den řemesel“


Současní řemeslníci jsou doslova na roztrhání a počet nově vyučených nestačí na pokrytí poptávky po kvalitních a spolehlivých odbornících. Mnoho žáků nebo mladých lidí váhá, co si pod samotným řemeslem představit. Příležitost seznámit se s danými řemeslnými obory je možné v rámci akce Den řemesel v Českém Krumlově. Ve dvou dnech se tak představí desítky tradičních a v dnešní době velmi atraktivních a žádaných řemesel spjatých se stavebnictvím.

Letošní již 8. ročník Dne řemesel, který proběhne ve středu 13. 12. a ve čtvrtek 14. 12. 2017, pořádá Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště Český Krumlov. Ani tentokrát nebudou chybět stavební obory jako truhlář, tesař, zedník, klempíř či instalatér. Loňský ročník přilákal přes sto mladých lidí. Ani letos tomu nebude jinak. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé prezentace, načerpají řadu nových informací a k vidění budou i práce žáků, které zmíněné obory studují. Den řemesel bude probíhat ve Středisku praktického vyučování v Českém Krumlově od 9.00 do 14.30.

Svoji zručnost si zájemci o studium mohou v rámci Dne řemesel sami také otestovat. „Žáci si vyzkouší mimo jiné i to, jak se pracuje s nářadím, různými materiály a vytvoří si vlastní výrobek. Díky dovednostním disciplínám mohou žáci probudit svého soutěživého ducha a aktivně se zapojit do bohatého programu, který jim přináší letošní ročník podpořený v rámci projektu Cesta k práci“, sdělila manažerka projektu Veronika Vicková. Na své si přijdou také mladí lidé evidovaní na úřadech práce, pro které je připraven odpolední program doplněný o názorné ukázky pracovišť s řemesly. Prodiskutovat zde mohou také své možnosti uplatnění se v českokrumlovském regionu a za přítomnosti zúčastněných firem se mohou dozvědět, jaká jsou v oboru volná pracovní místa a jaké jsou možnosti pro další profesní rozvoj a růst.

Na organizaci se podílejí Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště Český Krumlov, Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Českém Krumlově a Úřad práce Český Krumlov. Akce je finančně zaštítěna v rámci projektu Cesta k práci, který je realizován za podpory Evropské Unie z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.