MPSV podpoří z evropských peněz zaměstnanost v regionech


Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v polovině září v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus (OPZ+) výzvu na podporu zaměstnanosti v regionech. Zaměřuje se zejména na lidi ohrožené sociálním vyloučením. Projekty budou realizovat krajské pobočky Úřadu práce ČR, mezi něž bude rozděleno 400 mil. Kč.

Projekty budou zaměřené na uchazeče a zájemce o zaměstnání evidované na Úřadu práce ČR. Jedná se o lidi ohrožené sociálním vyloučením a lidi žijící v sociálně vyloučených lokalitách, kteří se významně podílí na celkové nezaměstnanosti. Krajské pobočky Úřadu práce ČR zajistí těmto lidem individuální pomoc, aby se mohli zapojit do běžného života. Jedná se o komplex služeb začínající poradenstvím, přes motivační aktivity, rekvalifikace až po dotované pracovní místo a další.

V rámci projektů bude Úřad práce ČR spolupracovat s neziskovými organizacemi, což umožní řešit problémy těchto lidí komplexněji. Zapojí se i terénní pracovníci, kteří v regionu se sociálně vyloučenými již dlouhodobě pracují. Díky finanční podpoře se otevře dostatečný prostor pro poskytování poradenství zaměřeného na energetickou chudobu a dluhové poradenství, které je pro ucelenou pomoc nezbytné.

Celou tiskovou zprávu naleznete ZDE.

Zdroj: MPSV