Nové reportáže představí perspektivní profese


Že v jihočeském kraji existuje potenciál pro uplatnění v technicky zaměřených profesích, svědčí aktivita jihočeských zaměstnavatelů, kteří se zapojili do realizace projektu Profese 21. století 2017. Projekt je pokračováním úspěšně realizovaných aktivit, jež se uskutečnily již v letech 2015 a 2016 a v rámci kterých se pod názvem Profese 21. století podařilo natočit celkem 13 motivačních reportáží prezentujících rodičům a žákům perspektivní povolání z oblasti techniky. V letošním roce k nim přibylo dalších sedm a ti, kteří se rozhodují o budoucí volbě povolání, se tak mohou seznámit s celkem již 20 ti profesemi prostřednictvím krátkých a přehledných spotů.

Hlavním záměrem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o perspektivních a poptávaných profesích. Cílem je motivovat žáky ke studiu těchto oborů, a především rodičům představit profese v současné moderní podobě, tedy bez zbytečných obav, že takové zaměstnání není pro jejich dítě vhodné,“ sdělila Hana Šímová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje.

 

V rámci těchto reportáží jsou představeny jak střední školy zaměřené na výuku daných profesí v oblasti Jihočeského kraje, tak i samotné profese uvedené v praxi přímo ve firmách, jež o absolventy těchto oborů jeví dlouhodobý zájem a žáci zde mohou najít pracovní uplatnění. „Mladým lidem a jejich rodičům pomohou tyto reportáže představit si, jaké uplatnění po škole následně mohou získat a nejen to. Zaujme-li je konkrétní profese, zjistí rovnou také, na jakých školách v Jihočeském kraji lze aktuálně konkrétní obor studovat,“ doplnil Luděk Keist, ředitel Jihočeské hospodářské komory.

 

Všechny natočené reportáže jsou k dispozici na webu https://www.youtube.com na kanále Jihočeské hospodářské komory. Projekt realizuje Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů, Jihočeským krajem a dalšími partnery. Finanční podporu na realizaci tohoto projektu poskytl Jihočeský kraj a jihočeští zaměstnavatelé.

 

Informace o středních školách v Jihočeském kraji, jejich učebních a maturitních oborech lze získat také na webu www.impulsprokarieru.cz popřípadě www.infoabsolvent.cz.