Dobrodružství s technikou již po čtvrté


Ani letos tomu nebude jinak. Dobrodružství s technikou se uskuteční ve čtvrtek v polovině června a hostit jej bude Výstaviště ČB, konkrétně pavilon T1. Již po čtvrté tak Jihočeská hospodářská komora spolu s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a dalšími partnery uspořádá výstavu, která baví malé i velké, a to v duchu techniky.

Dobrodružství v kostce:

V roce 2017 jej navštívilo více jak 3500 návštěvníků.

Více jak 200 exponátů.

Rok 2018 nabídne více jak 200 stanovišť technických zážitků

Termín 14.6.2018 od 10.00 do 18.00 si nezapomeňte zapsat!

„Letošní Dobrodružství s technikou se uskuteční 14. 6. a máme připraveno více jak 200 stanovišť s opravdu technickými zážitky,“ láká na výstavu Lenka Vohradníková, ředitelka oblastní kanceláře JHK České Budějovice s tím, že každoročně se navyšují nejen počty návštěvníků ale i vystavovatelů a exponátů. „Zájem o výstavu je velký nejen mezi dětmi, rodiči a školami, ale také od firem a škol, které se na výstavě podílejí svými stánky. Právě šikovnost řady škol a zajímavost a potenciál řady jihočeských zaměstnavatelů, chceme veřejnosti ukázat. Nevěřili byste, co všechno jsou již schopni zkonstruovat žáci středních škol. A technické firmy? V těch dnes již nehledejte špinavé a hlučné dílny s těžkou prací. Jsou to často čisté, technicky a moderně vybavené provozy, které nabízejí jak zajímavou práci, tak i možnost růstu,“ zdůrazňuje Lenka Vohradníková.

„Těšit se můžete opravdu na zajímavé věci. Nejen, že najdete některé již tradiční exponáty, jako jsou lego roboti, kteří zkrátka neomrzí, ale máme připraveny i novinky, jako je laser střelnice, hra se světlem, souboj s ultrazvukovým čidlem, pokus s magdeburskými polokoulemi, stání na vajíčku či kombajn pro sklizeň kukuřice na dálkové ovládání. Je toho opravdu víc než dost a slíbit Vám můžeme, že nudit se nebudete,“ dodává Lenka Vohradníková s tím, že vstup na akci je zdarma a tak zve všechny, kteří jsou zvídaví, aby nezapomněli na Výstaviště dorazit.