www.jsrlz.cz :: Unikátní výstava ze švýcarského CERN Accelerating Science (19.10.2017 - 20:20)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    Unikátní výstava ze švýcarského CERN Accelerating Science

Unikátní výstava ze švýcarského CERN Accelerating Science

Jedinečná expozice Accelerating Science, vytvořena Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě, bude již 21. září 2016 představena také české veřejnosti. Jediným městem v České republice, ve kterém bude výstava k vidění, jsou České Budějovice.

 

Výstava, kterou do Čech přináší Jihočeský kraj, bude po dobu čtyř měsíců do 10. ledna 2017 vystavena v pavilonu B4 Výstaviště České Budějovice. Návštěvníkům umožní odpovědět na otázky jako například: Co je hmota? Jak vznikla? Z čeho jsou utvořeny hvězdy, planety?

Unikátní expozice Accelerating Science byla vytvořená Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě za podpory Dudley Wright Foundation. „My chceme tuhle skvělou výstavu, která cestuje prakticky po celém světě, ukázat také Jihočechům a nejen jim,“ uvedl hejtman Jiří Zimola s tím, že vstupné bude zdarma nejen pro školy, ale i pro širokou veřejnost. „Návštěvníci se mohou seznámit nejen s tajemným světem částic, v mlžné komoře si v reálném čase prohlédnout stopy kosmického záření, ale zjistí také, co předcházelo vzniku předmětů denní potřeby, jako jsou třeba mobilní telefony, satelitní navigace, nebo internet,“ upozornil hejtman Zimola.

Výstava v Českých Budějovicích včetně jejího doprovodného programu je skvělou příležitostí, jak představit složitou vědu populární formou.

Samotná expozice bude obohacena o doprovodný program, který zahrnuje cyklus odborných přednášek tematicky spjatých se zaměřením výstavy. K vidění také budou zajímavé exponáty propůjčené vědeckými institucemi.

Více informací naleznete na www.vystavacern.cz, na Facebooku Výstava CERN „Accelerating Science“ a jižní Čechy.

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.