www.jsrlz.cz :: Soutěž T-PROFI má nového vítěze regionálního kola (17.10.2017 - 00:07)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    Soutěž T-PROFI má nového vítěze regionálního kola

Soutěž T-PROFI má nového vítěze regionálního kola

V letošním ročníku regionálního kola se proti sobě postavilo celkem 6 soutěžních týmů a vítězem soutěže se stal tým Brisk Tábor složený z žáků ZŠ a MŠ 9. května, Sezimovo Ústí a VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí. Na druhém místě skončilo družstvo Kern-Liebers tvořený žáky ZŠ O. Nedbala, České Budějovice a studenty SOŠ elektrotechnické, COP Hluboká nad Vltavou. Třetí příčku obsadil tým EGE, který tvořili žáci ZŠ Dukelská Č. Budějovice a studenti SPŠ strojní a elektrotechnické Č. Budějovice.

 

„Pane učiteli, já už asi vím, kam půjdu na střední, zkusil bych tu COPku,“ říká páťák Kája Strnad těsně po skončení jihočeského kola soutěže T-Profi učiteli Danielu Křížovi. COPkou má na mysli VOŠ, SŠ, Centrum odborné přípravy Sezimovo Ústí. Jedním z hlavních cílů soutěže je přilákat děti k technickému vzdělání a na příkladu Káji Strnada je vidět, že T-Profi, aneb Talenty pro firmy, účel plní.

Kája Strnad byl spolu s dalšími spolužáky a třemi studenty právě z COPky členem vítězného týmu Brisku Tábor. Podstatou soutěže je, aby si žáci ŽS a SŠ vyzkoušeli práci v týmu a splnili pracovní zadání v požadovaném čase a kvalitě. Pod taktovkou kapitánů ze zapojených firem museli šestičlenné týmy v časovém limitu splnit konkrétní technický úkol – postavit funkční razidlo, včetně podávacího pásu.

„Soutěží chceme podpořit mladé technické talenty. Myslím, že všichni přítomní žáci potvrdili, že k talentovaným bezesporu patří, protože dokázali za dvě a půl hodiny postavit funkční tiskárnu z polytechnické stavebnice,“ sdělila Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, která ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou zorganizovala soutěž Talenty pro firmy.

 

Tiskovou zprávu naleznete zde.

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.