www.jsrlz.cz :: Nové sdružení textil v Jihočeském kraji (17.10.2017 - 00:13)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    Nové sdružení textil v Jihočeském kraji

Nové sdružení textil v Jihočeském kraji

Jihočeská hospodářská komora založila nové Sdružení textil, které má pomoci firmám řešit nedostatek kvalifikovaných odborníků, který jim brání v dalším rozvoji.

 

Jedním se cílů Sdružení textil při JHK je obnovit tradici učňovského školství a navrátit veřejnosti povědomí o perspektivě textilního průmyslu. 

Nový obor bude tříletý a bude zakončený závěrečnou učňovskou zkouškou. V případě zájmu budou mít žáci možnost pokračovat v navazujícím maturitním oboru na stejné střední škole ve Strakonicích a docílit tak úplného středoškolského vzdělání zakončeného maturitou. Během roku se podařilo dát do hromady celou řadu aktivních firem a ve spolupráci se strakonickým učilištěm otevřít v Jihočeském kraji učební obor Výrobce textilií.

Nový obor bude tříletý a bude zakončený závěrečnou učňovskou zkouškou. V případě zájmu budou mít žáci možnost pokračovat v navazujícím maturitním oboru na stejné střední škole ve Strakonicích a docílit tak úplného středoškolského vzdělání zakončeného maturitou.

O tom, že textilní výroba má stále co nabídnout se může veřejnost přesvědčit již brzy na blížící se výstavě Dobrodružství s technikou, kterou pořádá JSRLZ a JHK spolu s partnery již 16. června na Výstavišti v Českých Budějovicích. „Děti a rodiče se zde budou moci seznámit s novými technologiemi, které se ve výrobě používají. Na vlastní kůži si mohou například vyzkoušet, že nové textilie, které se ušpiní, je možné na místě také vyčistit. Návštěvníci si mohou vyzkoušet, jak ušít kapsář či naplnit polštářek novými výplněmi. Více se dočtete zde.

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.