www.jsrlz.cz :: Jihočeský pakt zaměstnanosti pomůže se získáním zaměstnání (17.10.2017 - 00:13)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    Jihočeský pakt zaměstnanosti pomůže se získáním zaměstnání

Jihočeský pakt zaměstnanosti pomůže se získáním zaměstnání

Koordinované řešení problémů na regionálním trhu práce a predikce, to jsou dvě hlavní oblasti, kterými se od května zabývá Jihočeský pakt zaměstnanosti.

 

Pakt vytváří platformu pro spolupráci při řešení majoritních problémů trhu práce v Jihočeském kraji. „Ačkoliv podíl nezaměstnaných osob v Jihočeském kraji dosahuje dlouhodobě jedny z nejnižších čísel v rámci České republiky, existují zde slabé stránky, které je třeba řešit. Ať se již jedná o konkrétní skupiny nezaměstnaných osob, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, nedostatečná odborná příprava absolventů či nízká míra podnikavosti populace,“ uvedl ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist. Tyto důvody vedly v rámci Jihočeského kraje k vytvoření strategického teritoriálního partnerství, které se bude situací na trhu práce v regionu systémově zabývat.

Konkrétním problémem, na který bude aktuálně Jihočeský pakt zaměstnanosti reagovat, je vysoká míra nezaměstnaných osob na úřadu práce ve věku 50 let a více. V rámci projektu s názvem Zpátky do práce budou moci nezaměstnané osoby ve věku 50 let a více registrované na úřadu práce získat nové kompetence pro nalezení zaměstnání nebo pro zahájení samostatně výdělečné činnosti.

Problém nesouladu nabídky a poptávky na trhu práce se Jihočeský pakt zaměstnanosti bude snažit řešit v pořadí druhým projektem Cesta k práci, který se zaměřuje na mladé do 25 let.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde.

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.