www.jsrlz.cz :: Dobrodružství s technikou: až dvě tisícovky návštěvníků zažilo techniku na vlastní kůži (17.10.2017 - 00:08)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    Dobrodružství s technikou: až dvě tisícovky návštěvníků zažilo techniku na vlastní kůži

Dobrodružství s technikou: až dvě tisícovky návštěvníků zažilo techniku na vlastní kůži

První, pilotní, ročník akce se uskutečnil na českobudějovickém Výstavišti ve čtvrtek 18. 6. 2015.

 

Poznat zajímavosti ze světa techniky měli návštěvníci možnost na zážitkovém dni, který pro děti
a rodiče zorganizovaly spolu s partnery Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů pod výstižným názvem Dobrodružství s technikou.

Cílem bylo interaktivní a hravou formou ukázat dětem všech věkových kategorií i jejich rodičům, že techniky se nemusí bát. Ukázat, že technické obory mají obrovskou perspektivu také z hlediska budoucího uplatnění na trhu práce a nejedná se o málo lukrativní práci, jak se o ní smýšlí dnes. Mimo to akce poskytla výjimečný prostor pro společné setkání dětí, jejich rodičů, škol a firem, jejichž zajímavé exponáty zde dávaly jasnou výzvu k tomu, že studovat technické obory může být i zábava.

O tom, že se to povedlo a že akce měla velký úspěch, hovoří nejen spokojenost vystavovatelů, ale především spousta kladných ohlasů od návštěvníků. Těch přišlo na Dobrodružství s technikou bezmála dva tisíce. „Staršího syna, který se po prázdninách chystá do první třídy, nejvíce nadchli lego roboti a to, že je může ovládat přes telefon. Jeho mladším sourozencům, kterým jsou čtyři roky, se moc líbil inkubátor, měnění hlasu a také motokáry. Výstava byla zajímavá, protože je nejen pro děti, ale i dospělé, mě osobně nejvíce zaujal svařovací simulátor,“ řekl tatínek Josef Feferle.

Akce byla realizována s finančním přispěním Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice. Hlavními partnery byli Jihočeský kraj a Statutární město České Budějovice. Generálními partnery byli MOTOR JIKOV Group a. s., ČSAD Autobusy České Budějovice a.s., Engel strojírenská spol. s r. o. a Výstaviště České Budějovice a.s.

Své zajímavé expozice zde vystavovali: Gymnázium Česká České Budějovice, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, QCC šachová škola České Budějovice, SOŠE, COP Hluboká nad Vltavou, SOŠ strojní a elektrotechnická Velešín, SPŠ a VOŠ Písek, VOŠ, SPŠ, SOŠ řemesel a služeb Strakonice, BRISK Tábor a. s., ČD Cargo, a. s., ČEZ, a. s., E. ON Česká republika, s. r. o., Engel strojírenská spol. s r. o., Jihostroj a.s., MOTOR JIKOV Group a. s., Robert Bosch spol. r. o., ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o., TSE spol. s. r.o., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání o.p.s., SPŠ strojní a stavební, Tábor, VOŠ, SPŠ automobilní a technická, České Budějovice, KOVOSVIT MAS, a.s., FRONIUS Česká republika s.r.o., Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, o. p. s., MOSLED, s.r.o., VOŠ, SŠ, COP Sezimovo Ústí, SPŠ strojní a elektrotechnická České Budějovice, ČSAD Autobusy České Budějovice a.s., Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, SŠ České Velenice. 

Kompletní fotogalerii z akce naleznete na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Impuls-pro-kari%C3%A9ru/159811304134807?sk=photos_stream

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.