www.jsrlz.cz :: Celorepublikové T-profi aneb talenty pro firmy má svého vítěze (17.10.2017 - 00:10)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    Celorepublikové T-profi aneb talenty pro firmy má svého vítěze

Celorepublikové T-profi aneb talenty pro firmy má svého vítěze

Opět po roce se sešli vítězové regionálních kol, aby poměřili své síly na II. ročníku celorepublikového kola technicky zaměřené soutěže T – profi aneb talenty pro firmy. Hospodářská komora ČR a Střední podnikatelský stav uspořádali další ročník v příjemných prostorách hotelu Aquapalace Praha v Čestlicích, kde se čtrnáct týmů, celkem 84 žáků, ze všech krajů České republiky utkalo v technických dovednostech.

 

Družstva, složená ze žáků základních a středních škol pod vedením zástupců - kapitánů konkrétních firem, měla za úkol v časovém limitu vytvořit podle zadání funkční zařízení za pomoci polytechnické stavebnice. Jihočeský kraj tentokrát reprezentovala firmy Brisk Tábor a. s. společně s žáky II. ročníků Vyšší odborné školy, Střední školy, Centra odborné přípravy, Sezimovo Ústí, Budějovická 421, Strojírenství a s žáky 5. třídy Základní školy a Mateřské školy Sezimovo Ústí, 9.května 489, okres Tábor.

Letos to měly týmy oproti loňskému ročníku obtížnější, protože během montáže navíc týmy plnily další tři dílčí úkoly zaměřené na technické znalosti, logické myšlení a bezpečnost práce.

Vítězství celorepublikového ročníku 2017 a hlavní cena v podobě 3D Tiskárny putovala do Libereckého kraje, konkrétně týmu firmy Kamax s.r.o. Turnov, jejíž kapitán vedl žáky ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy Liberec a Základní školy Nové Město pod Smrkem.

Kdo bude dalším družstvem, které se v roce 2018 zúčastní celorepublikového kola, ukáže až regionální kolo, které připravuje Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů společně s Jihočeskou hospodářskou komorou a uskuteční se při Výstavě vzdělání a řemeslo v listopadu 2017.

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.