www.jsrlz.cz :: 100 milonů na podporu pro sociální podniky (19.10.2017 - 20:22)

 
 
sipka Úvodní stránka sipka   Novinky sipka    100 milonů na podporu pro sociální podniky

100 milonů na podporu pro sociální podniky

Pro zájemce o realizaci dobrých nápadů v oblasti sociálního podnikání z řad podnikatelských subjektů nebo OSVČ a pro všechny, kteří v hlavě nosí projekt, jak pomoci sobě a zároveň lidem na okraji společnosti - především těm je určena nejnovější výzva Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, podpořená prostředky z evropských fondů a v rámci Operačního programu Zaměstnanost směřovaná na podporu sociálního podnikání, sociálního začleňování a boje s chudobou.

Projekty zaměřené na sociální podnikání mají různou podobu. Společná je snaha začlenit do běžných podnikatelských aktivit společensky nebo zdravotně handicapované osoby. Cílem je zajistit jim rovné příležitosti, zlepšit jejich sociální postavení ve společnosti a zvýšit jejich životní úroveň i sebevědomí.

Předkladatelům projektů bude k dispozici celkem 100 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost. Ucházet se o ně budou moci nejen noví zájemci o sociální podnikání z řad podnikatelských subjektů nebo OSVČ, ale i stávající sociální podniky, které by k rozšíření svých aktivit potřebovaly další peníze. Maximální délka, na kterou je žadatel oprávněn projekt naplánovat je 24 měsíců, nejzazší datum pro ukončení fyzické realizace projektu je 31. 12. 2018.


 

Datum zahájení příjmu žádostí o podporu je 1. 9. 2015, datum ukončení příjmu žádostí je 30. 11. 2015.

Další informace a plný text výzvy.

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR 

download suggestion

Partneři:

part1 part2 part3 part4 part5

&copy Copyright 2011 JSRLZ, Všechna práva vyhrazena.